قیمت ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه دلیل آن را هم میتوان آبکاری کم و وجود لایه نازک محافظ در نظر گرفت. مشخص است که هرچقدر لایه روی

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

ورق گالوانیزه

دلیل آن را هم میتوان آبکاری کم و وجود لایه نازک محافظ در نظر گرفت. مشخص است که هرچقدر لایه روی موجود بر ورق فولاد بیشتر باشد، عمر ورق به همان میزان بالا خواهد رفت. انعطاف پذیری مناسب، ظاهر زیبا، مقاومت در برابر عوامل تهدید کننده فولاد، کیفیت بالا و ضخامت و ابعاد متنوع از جمله مشخصات فولادهای گالوانیزه تولید شده در مجموعه شهرکرد است. روشهای مختلفی برای فرآیند گالوانیزه کردن وجود دارد که این تفاوت در روشها باعث ایجاد محصولاتی با ظاهر، دوام، کیفیت و ضخامت متفاوت میشود. قیمت ورق گالوانیزه یک میل به عوامل مختلفی از جمله کارخانه تولید کننده و سایز آن بستگی دارد. بازه ضخامت این ورق ها در معتبرترین کارخانه های ایرانی بین 0.5 تا 2.5 میلی متر تولید و عرضه می شوند. مطابق جدول وزن ورق گالوانیزه، وزن هر متر مربع ورق یک میل با عرض رول 1 متر، تقریبا برابر با 8 کیلوگرم است. در جدول های زیر علاوه بر ضخامت هر ورق برحسب میلیمتر و کارخانه تولید کننده آن، لیست قیمت انواع ورق گالوانیزه و قیمت ورق گالوانیزه سرد ذکر کرده ایم. از آنجایی که قیمت این محصول همواره در حال نوسان است، جدول قیمت آن به صورت روزانه آپدیت میشود تا مشتریان از قیمتهای روز اطلاع داشته باشند.

 Conte᠎nt h​as been c reated with G SA Conten t Ge᠎nera​tor DEMO.

همچنین در حال حاضر استفاده از ورق گالوانیزه در ساخت ساندویچ پانلها بسیار رایج و پرطرفدار شده است، این به دلیل ضد زنگ و مقاومت بالای این ورق در برابر خوردگی است. به همین خاطر در حال حاضر بیش از 90 درصد ساندویچ پانلهای تولیدی در کارخانهها از ورق و پوشش گالوانیزه ساخته میشوند. برای مثال شایسته ترین بهترین برندها و سولههای تولیدی این متاع فولادی میشود به کارخانه های تولیدی در اصفهان و کاشان اشاره نمود. قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه براساس معیارهای متنوعی نظیر کیفیت، کارخانه تولیدکننده و حتی مشخصاتی مثل وزن ضخامت ورق محاسبه می شود. دو نکته مهم در مورد ساخت انواع مقاطع فولادی ازجمله ورق گالوانیزه، وزن و ابعاد است. به همین جهت هر چقدر وزن محصول بیشتر شود، قیمت آن نیز افزایش می یابد. طول عمر ورق گالوانیزه چقدر است؟ مشخص است که هر چقدر حجم روی چسبیده شده به آهن و فولاد بیشتر باشد مقاومت بیشتر و طولانیتری خواهد داشت.

᠎Po st w as g enerated with GSA C᠎on᠎te nt Ge᠎ne ra᠎tor ᠎DE MO !

حالا اگر همین رویداد را در حلبی که ورق فولاد با روکش قلع است در نظر بگیرید از آنجایی که پتانسیل اکسایش آهن از قلع بیشتر است (قلع کاتد و آهن آند است) در مواجهه با عوامل اکسید کننده، آهن به جای قلع اکسید میشود و فرایند زنگ زدن در زیر پوسته روکش قلع ادامه پیدا میکند. در فرآیند گالوانیزه کردن که عناصر روی در سطح میکروسکوپی تغییر میکنند و حفاظت مناسب و یکنواختی را برای فلز فولاد ایجاد میکند. 3. نوع پوشش گالوانیزه: ورقهای گالوانیزه ممکن است دارای پوششهای متفاوتی باشند که مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی را افزایش میدهند. 5- دوام پوشش: پوشش ايجاد شده از طريق گالوانيزه به دليل داشتن يك ساختار متالورژيكي خاص، داراي مقاومت مناسب در برابر صدمات مكانيكي، سايش و خوردگي خواهد بود. به همین خاطر برای داشتن خریدی درست و مطمئن، لازم است قیمت محصولات را به صورت روزانه بررسی کنید.

ورقهای گالوانیزه که در صنعت و مصارف نظامی هم از آنها استفادههای زیادی میشوند به دلیل داشتن پوشش مناسب و خاص، به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی و خوردگی نمیشوند. این محصول دارای مزایا و ویژگیهای منحصربهفرد بسیار زیادی هستند که سبب تمایز آنها از سایر ورقهای فولادی غیر گالوانیزه شده است. روش تمیز کردن ورق گالوانیزه بسیار ساده است، کافی است آب قلیایی را روی این ورق اسپری کنید و با یک پارچه تمیز کنید. هر یک از ورق های فولادی، کاربرد مخصوص به خود را دارند و در قسمت هایی از صنعت، بهترین انتخاب هستند؛ بنا بر این، شما باید بهترین ورق فولادی را برای کار خود پیدا کنید. تعداد لایه حافظ در مراحل گالوانیزه نمودن بیشتر از یکی می باشد همان لایه مد نظر، جزئی از سطح فولاد را صورت می دهد. برای اینکه فلز روی به صورت لایه ای بر روی ورق آهنی قرار گیرد، روش های مختلفی برای رسوب گذاری دارد که از آن ها می توانیم به گالوانیزه کردن به شیوه غوطه وری گرم، گالوانیزه کردن الکتریکی و پاشش حرارتی اشاره کنیم. ورق رنگی: این محصول نوعی ورق گالوانیزه است که با استفاده از روش رنگ کورهای الوان شده و با پوششی از اکسید زینک پوشش داده شده است.

در انتها پس از بازرسیهای متعدد، ورق پیوسته توسط قیچی برش داده شده و توسط دستگاه رول جمع کن بهصورت کلاف در میآید. مزیت ورق های فولادی نسبت به دیگر ورق های برشی و شیت، در شکل رول و کلاف بودن آن است و این شکل ظاهری سبب شده تا عرضه این محصول تا حد قابل توجهی بالاتر از دیگر ورق های فلزی باشد. پوشش روی، سبب افزایش مقاومت در برابر ساییدگی، خوردگی و آسیبهای مکانیکی ناشی از شرایط محیطی، برخوردها و کار با این ورق میشود. همچنین این لایه محافظ از روی باعث میشود که مقاومت در انواع شرایط جوی بیشتر شود. دلیل آن هم وجود لایه به نسبت ضخیم محافظ است. راهها و روشهای مختلفی برای جلوگیری از خرابی فولاد و آهن وجود دارد که بهترین راه را میتوان استفاده از فولاد گالوانیزه در نظر گرفت. ورق گالوانیزه با توجه به انواع مختلفی که دارد، در صنعت و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. آماده سازی شامل چربی گیری، اسیدشویی و فلاکس زنی است. برای آماده شدن قطعه برای فرآیند گالوانیزه نیاز است که تمامی آلودگیها به صورت کامل از روی قطعات پاک شوند.

برای کسب اطلاعات دقیقتر، سایت فولادسل همواره بهروز و آماده ارائه لیست قیمت روزانه به مشتریان است. فولادسل به عنوان مرجع خرید ورق گالوانیزه ارائه دهنده خدمات متعددی به خریداران محترم است. تسمههای فلزی به اشکال مختلف دور ورق رول شده پیچیده و آن را محکم نگه میدارند. انواع ورق سرد از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل میتوان آنها را بر اساس فاکتورهای مختلفی دستهبندی نمود. ورقهای گالوانیزه در صنایع مختلفی به کار گرفته میشود. ابعاد ورق گالوانیزه: ورقهای گالوانیزه با ابعاد خاص و سفارشی برای پروژههای خاص ممکن است قیمت بالاتری نسبت به ابعاد استاندارد داشته باشند. برای فرم دادن به این ورق ها اغلب این نوع ورق را به صورت رول و ابعاد های استاندارد تولید می کنند. در جایی بر سطح جسم آهنی، اکسایش آهن انجام میشود و آند را تشکیل میدهد و در جایی دیگر سطح آن جسم که اکسیژن و آب وجود دارد، کاهش انجام میشود و کاتد را تشکیل میدهد و در نتیجه این عمل، ایجاد یک سلول پیل ولتایی یا الکتروشیمیایی بسیار کوچک است. ورقهای فولادی برای چندین دهه نیازی به نگهداری ندارند زیرا این نوع ورق فولادی بسیار بادوام است.

به نوعی میتوان گفت استفاده از ورقهای گالوانیزه به جای دیگر ورقها یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت است. همچنین تعمیر و نگهداری از ورقهای گالوانیزه به دلیل عدم خراب شدگی و پوسیدگی در مدت زمان طولانی، راحتتر و آسانتر است. با این که سازههای فولادی از استحکام بسیار زیادی در برابر طوفان، زلزله و سیل برخوردار هستند اما اگر به روش درستی سازه پوشش داده نشود، در مدت زمان طولانی سازه دچار مشکل خواهد شد. عوامل زیادی در قیمت تاثیر می گذارند .یکی از این عوامل با افزایش مقدار کتینگ است که کیفیت ورق را بالاتر می برد. ورقهای گالوانیزه حداقل 20 سال و حداکثر تا 70 سال میتوانند بدون آن که نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی داشته باشند مورد استفاده قرار گیرند و کیفیت و مقاومت اصلی خود را نگه دارند. ورق گالوانیزه رنگی نیز بیشتر جنبه تزیینی داشته و این ورق نیز در برابر زنگزدگی و خوردگی مقاومت بالایی دارد. در این شیوه نیز باید توجه داشته باشید تا پوشش گالوانیزه ورق دچار خوردگی نشده و آسیبی به آن وارد نشود.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن