تفاوت ورزش سنتی با xbody

در تمرینات سنتی معمولا حدود ۴۰٪ از عضلات هنگام اجرای یک حرکت درگیر می شوند در حالیکه در تمرینات XBody این مقدا

توسط مدیر سایت در 17 تیر 1402

در تمرینات سنتی معمولا حدود ۴۰٪ از عضلات هنگام اجرای یک حرکت درگیر می شوند در حالیکه در تمرینات XBody این مقدار بیش از ۹۰٪ می باشد. در تمرینات سنتی به طور معمول ۶ تا ۸ هفته زمان می برد تا این مسیرهای عصبی ایجاد و گسترش پیدا کنند، اما با xbody goدر همان جلسه اول این امر اتفاق می افتد. عضلات بدن شما میتوانند علاوه بر ایمپالسهای عصبی صادر شده از مغز شما توسط تحریک الکتریکی سطحی نیز منقبض شوند. در هرحرکتی که شما انجام مي دهيد بلافاصله يك ضربه بيو الكتریکی از جانب مغز به عضله فرستاده مي شود ، که به سبب اين ضربه انقباض در عضله مربوطه رخ می دهد. تمرین xbody وابسته به وزنه یا تمرین با ضربه زیاد نیست، بنابراین خطرات فشار و آسیب به شدت کاهش مییابد که باعث میشود تمرین xbodyبرای افراد مسن یا افرادی که مشکلات و آسیبهای مفصلی دارند، تمرینی ایدهآل باشد. بنابراین این پالس ها برای بدن بیگانه نیستند. بنابراین در این روش بسیار سریعتر و موثرتر از روش سنتی به نتیجه خواهید رسید. بدن شما کمترین پیش زمینه ای در رابطه با تحریک الکتریکی بیرونی که منجر به انقباض غیر ارادی عضلات ادرای شود ندارد و این حالت در سطح کنترل شده و بسیار محدود و مقطعی در برخی از کسانی که به مراکز فیزیوتراپی ارجاع داده می شوند پیاده می شود و البته در صورتی که در طول عمر خود دچار برق گرفتگی شده باشید مشابه این وضعیت را در مقیاس وسیع تر و شدیدتر تجربه کرده اید.

هنگام تمرین با xbody go بیش از ۹۰٪ عضلات به طور همزمان در طول هر انقباض در یک جلسه ی ۲۰ دقیقه ای فعال می شوند در حالی که در روش سنتی این اتفاق پس از سه جلسه یک ساعته به وقوع خواهد پیوست، این در حالیست که هیچگونه آسیبی به مفاصل وارد نمی شود. در طول تمرین با XBody و تا ۴۸ ساعت بعد از آن فعالیت و متابولیسم بدن در حال افزایش است. رابدومیولیز به تجزیه شدن توده های عضلانی و رها شدن محتویات این بافت ها در خون اطلاق می شود و برای اینکه به عمق فاجعه پی ببرید باید اشاره کنم که این پدیده در بدن افرادی که ساعت های طولانی در زیر آوارهای ناشی از زلزله و ریزش ساختمان و غیره گیر افتاده و در عین حال زنده می مانند رخ می دهد. ۵ - آیا نیازمندی های خاصی لازم است تا بتوانم از ایکس بادی استفاده کنم؟ تاکید می کنم سالم ترین روش برای چربی زدایی و فیتنس کردن بدن، ورزش اعم از تمرینات هوازی و سیستم اسید لاکتیک و فسفاژن است و من که صادق سلامی هستم عمرا تن به چنین تکنولوژی هایی بسپارم. ورزشکاران برجسته و حرفه ای نیز علاوه بر تمرینات روزمره به منظور بهبود قدرت و سرعت خود از xbody استفاده می کنند.

در این بین خوشبختانه این ورزش در کشور ما نیز به عنوان یک ورزش نوپا شناخته شده و امروزه در تهران و شهرستان ها بیش از ۷۰ مرکز، خدمات خود را در اختیار علاقمندان قرار میدهند. یعنی با این شدت و حدتی که مردم در جهان سوم از تکنولوژی های تازه به دوران رسیده و از هر چیزی که صرفا به قصد کاسبی و به اسم تکنولوژی روز، از عرض به جهان سوم و جهان سومی ها می نمایند استقبال گرم می کنند در جهان اول نه تنها استقبالی نمی کنند بلکه کاسبان این تکنولوژی های روز عموما برای فروش آنها به جهان اولی ها گاه به التماس افتاده و نیازمند دادن امتیازات تشویقی نیز می شوند و با این همه، باز مردم تمایلی به خرید و استفاده از تکنولوژی های روز نشان نمی دهند. در جهان سوم نه تنها به سمت تکنولوژی های نوپا خیز بر می دارید بلکه عده ای نیز این تکنولوژی ها را به دید فرصت نگریسته و سوار بر ساده لوحی و ولع مردم برای خزیدن در تورهایی که به هر عنوان برایشان پهن می شود با این تکنولوژی های دکان باز کرده و در آتش ولع مردم برای استقبال از این تکنولوژی هایی که تبعات استفاده های طولانی مدت آنها هنوز به درستی در بوته ی آزمایش، قرار داده نشده است می دمند!

نمونه هایی از سوختگی، کبودی، سوزش پوست و درد در کسانی که با این دستگاه ها تمرین داده شده اند گزارش شده است. و انجام تمرین با آنها کالری سوزی را تا چند برابر افزایش می دهد. یکی از روش هایی که در چند سال اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. بطور خلاصه می توان گفت ایکس بادی روشی است با بازدهی بسیار بالا برای کل بدن در مدت زمان ۲۰ دقیقه در هفته که این زمان برای احساس موفقیت در طی چند هفته کافی است. به این مهم نیز توجه داشته باشید که برای مشخص شدن اثرات و تبعات هر محرک بیرونی بر بدن و سلامت آدمی گاه سال ها و دهه ها زمان لازم است و این در حالی است که بشر تا به امروز از این تکنولوژی در سطح بسیار بسیار محدودتر و ضعیف تر و ابتدایی تر در فیزیوتراپی استفاده کرده است و این بدین معنی است که مدت زمان زیادی از استفاده از این تکنولوژی در این سطح و استفاده از تحریکات الکتریکی عضلات در این مقیاس و به این وضعیت و به این هدف نمی گذرد و ناگفته پیداست در این مدت زمان کوتاه نمی توان در مورد اثرات مثبت و تبعات منفی این تکنولوژی به صورت جامع و نهایی نظر داد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن