چگونه غذای مانده را گرم کنیم؟

[ad_1]

خبرگزاری میزان – بیتوته نوشت: شاید شما هم می خواسته اید از مواد باقیمانده روز گذشته دوباره استفاده کنید ، اما پس از دوباره گرم شدن متوجه می شوید که غذای دوباره گرم شده دیگر از کیفیت قبلی برخوردار نیست. دلیل این امر اشتباه شما در نحوه گرم كردن غذا است. در زیر نحوه گرم کردن برخی از مواد باقیمانده برای شما وجود دارد.

پیتزا

ﻣﻣﯾﮑﺮﻭﻓﺮ ﻣﺩﺭ ﭘﯿﺘﺰﺍﻓﺮ ﯾﻓﺮ ﯾﻓﺮ ﯾ ﻣ ﺯﯾﺮ ﻧﺎﻥ ﮐﻤﯽ ﺗﺮﺩ. ﭼﻨﺪ ﭼﻨﺪ ﻗﻄﺮﻩ ﺁﺏ ﺭﻭﯼ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ، ﺭﻭﯼ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺭﺍﺎﻧﯿﺪ ﺎﺗﺑ ﮐﻤﮏ ﮐﻤﮏ ﺁﺏ ﺁﺏ

ﺎﺑﯽ ﮐﺒﺎﺑﯽ

ﮔﺮﻡ ﮐﺮﺩﻥ ﮐﺒﺎﮐﺒ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺁﺏ ﺁﺏ ﮔﺮﻡ ﺑﺒﺮﯾﺪ.

ﺯﻣﯿﻨﯽ ﺳﺮﺥ ﺷﺪﻩ

ﻣﻘﺪﺍﺭ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﮐﻤﯽ ﺭﻭﻏﻦ ﺩﺭ ﻣﺎﻫﯿﺘﻫﯿﺘﻫﯿﺘﺑﻪ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﻭ ﺳﯿﺐ ﺯﻣﯿﻨﯽ ﺭﺍ ﺁﻥ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ ﺑﺮﯾﺰﯾﺪ.

استیک

ﻓﺮ ﻓﺮ ﺭﻭﯼ ﺣﺮﺍﺭﺕ ﺧﯿﻠﯽ ﻭ ﻭ ﺳﭙﺲ ﺩﺭ ﻣﻣﻫﯿﺘﻫﯿﺘ.

مرغ و استیک

برای جلوگیری از خشک شدن گوشت ، فرآیند گرم شدن مجدد باید با شعله کم و به آرامی انجام شود. گوشت را در قابلمه بریزید و در دمای 200 تا 250 درجه بپزید تا کاملا گرم شود. حرارت دادن یک استیک با ضخامت حدود سه اینچ یا سینه مرغ حدود 20 تا 30 دقیقه طول می کشد.

سبزیجات

سبزیجات بو داده را در فر از قبل گرم کرده از قبل گرم کنید تا تازه بمانند و له نشوند. گرم كردن سبزیجات در فر ، آنها را به خمیر تبدیل می كند. نیک ایوانز ، نویسنده کتاب “باقی مانده غذای خود را دوست داشته باشید” می گوید: “سبزیجات خود را روی کاغذ نسوز پهن کنید و روی آنها را با کمی روغن زیتون بپوشانید.” سپس فر را به مدت 4 دقیقه با دمای 450 درجه گرم کنید. قرار دادن سبزیجات خیلی نزدیک به هم باعث تبخیر آنها می شود. صدای ژله ها نشانه گرم شدن سبزیجات است.

شیرینی

اگر ماکارونی شب گذشته را در مایکروویو قرار دهید ، فقط ماکارونی خشک مانند رشته فرنگی برای شما باقی می ماند. در عوض ، آب را داخل تابه بریزید تا فقط ته آن مرطوب شود ، کمی روغن زیتون اضافه کنید ، سپس ماکارونی خود را درون آن بریزید و بگذارید به آرامی روی شعله گاز متوسط ​​گرم شود. غذای خود را مرتب هم بزنید تا در همه جا گرم شود. این کار باید سه تا پنج دقیقه طول بکشد. اپل معتقد است که این امر باعث تبخیر ماکارونی می شود ، بنابراین علاوه بر گرم شدن ، رطوبت مورد نظر را نیز حفظ می کند.

سوپ یا خورشت

بقیه سوپ یا خورش را روی شعله ملایم قرار دهید و بگذارید کاملا گرم شود و اجازه دهید بخار آن بلند شود. از آنجا که پخت سوپ یا خورشت می تواند آب را خشک کرده و غذا را رسوب دهد ، افزودن مقدار کمی آب ، بسته به آبدار بودن سوپ یا خورشت ، می تواند از این امر جلوگیری کند.

ماهی

ماهی ، مانند مرغ و استیک ، اگر در دمای بسیار بالا گرم شود ، می تواند خشک شود. ماهی را درون فویل آلومینیوم قرار داده و یک یا دو قاشق غذاخوری آب یا آبغوره و کمی روغن زیتون به آن اضافه کنید. این به مرطوب نگه داشتن ماهی کمک می کند ، که برای طعم خوب پروتئین هایی مانند ماهی ضروری است. فویل را به دور ماهی بپیچید و آن را در فر با دمای 250 درجه به مدت 30 دقیقه یا تا زمانی که کاملا گرم شود قرار دهید.

برنج

گرم شدن برنج در مایکروویو نیز خشک شده و آن را شکننده می کند. به جای گرم کردن برنج در مایکروویو ، آن را در قابلمه یا قابلمه قرار داده و روغن زیتون را روی آن بریزید. خوب هم بزنید تا برنج شما کاملا داغ شود. اگر برنج بو داده را دوست دارید ، می توانید مدت کوتاهی بعد از اینکه گرم برنج شما خوب شعله ور شد شعله را زیاد کرده و با دقت بیشتری آن را هم بزنید.

تخم مرغ

برای گرم کردن تخم مرغ های باقیمانده ، آنها را در ظرفی که با روغن چرب آغشته شده قرار دهید و به مدت سه تا چهار دقیقه با حرارت کم گرم کنید. این باعث می شود زیر بغل شما شکننده و نرم شود. آیا تخم مرغ طعم اصلی سرخ شده یا نیمه طعم دار خود را حفظ می کند؟ متأسفانه ، هیچ راهی برای جلوگیری از سفت شدن (لثه) تخم مرغ در هنگام گرم شدن مجدد وجود ندارد. بنابراین همیشه سعی کنید به اندازه مصرف خود آشپزی کنید.

انتهای پیام /
آژانس میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی از سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنی تأیید محتوای آنها نیست و فقط برای آگاهی کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

[ad_2]

Source link

آموزش سئو

ایندکسر