انتخاب دستگاه اسپرسو برای کافه شما

چه در حال افتتاح یک کافه جدید باشید و چه در حال تعویض دستگاه اسپرسوساز موجود خود باشید، دستگاه اسپرسوساز مهمترین تجهیزاتی است که برای کسب و کار خود خریداری خواهید کرد. الزام به انتخاب مناسب ترین دستگاه برای کسب و کار شما از طیف گسترده ای که همراه آن است. چند گروه خواهد بود، دیگ بخار چقدر خواهد بود، دستی خواهد بود یا نیمه اتوماتیک؟ ده ها سوال از این قبیل. افرادی هستند که دستگاه اسپرسوساز می خرند و ناامید می شوند و آن را تعویض می کنند که اکثر آنها حتی معنی آن را نمی دانند. این می تواند ضرر بزرگی برای کارآفرینانی باشد که می خواهند با بودجه اندک این تجارت را انجام دهند، شاید عاملی باشد که منجر به دست کشیدن از سرمایه گذاری های خود شود. خلاصه اینکه در انتخاب دستگاه اسپرسوساز نباید عجله کرد. از سرمایه‌گذاری نیمی از بودجه‌تان روی یک دستگاه اسپرسوساز ناامید نشوید، فقط به این دلیل که کسی که فکر می‌کنید این کار را می‌داند گفت: «برادر، این بهترین است، این را بگیر».

 

مقدار مصرف دستگاه اسپرسوساز (اندازه دستگاه)

برای تصمیم گیری در مورد اندازه دستگاه، باید به سه سوال ساده زیر پاسخ دهید: 1. چقدر مشغول خواهید بود، 2. چقدر فضای دارید، 3. بودجه شما چقدر است. اکثر دستگاه های اسپرسوساز صنعتی دارای 2، 3 یا 4 سر گروه هستند. یعنی می توانند به ترتیب 4، 6 یا 8 نوشیدنی را همزمان تولید کنند. البته، تعداد سر گروه بیشتر به معنای فضای بیشتر روی نیمکت شما و به طور کلی نیاز به بودجه بیشتر است.

 

ماشینی با هدهای گروه بیشتر یعنی کارگران بیشتری که می توانند همزمان با ماشین کار کنند. این به میزان قابل توجهی خروجی قهوه را افزایش می دهد. بسیاری از ماشین‌ها تحت یک طبقه‌بندی استاندارد فنجانی قرار دارند. به عنوان مثال. تعداد قهوه در روز کمتر از 150 قهوه، بین 150-250 و بیش از 250 قهوه است. برای مثال، Sanremo Verona TCS برای تجارتی مناسب است که 200 فنجان قهوه در روز می فروشد. با توجه به اندازه آن، ورونا دیگ بخار بزرگتری نسبت به دستگاه های کوچکتر ارائه می دهد و به دستگاه اجازه می دهد تا حجم زیادی آب و بخار را در زمان هایی مانند ساعت شلوغی بعد از ناهار تامین کند و بلافاصله خنک نشود.

 

اعداد روزانه مطمئناً شما را راهنمایی خواهند کرد، اما ساعات شلوغی به نام “ساعت شلوغی” که من به آن اشاره کردم، یکی از بزرگترین اشتباهات در انتخاب ماشین است. ممکن است روزانه 200 قهوه بفروشید، اما اگر 150 عدد از این قهوه ها را بعد از ساعت 8 تا 9 صبح یا بعد از ساعت ناهار می فروشید، این ساعات باید محدوده تولیدی باشد که باید روی آن تمرکز کنید. به عنوان مثال، دستگاهی با دیگ 6 لیتری که می تواند 200 قهوه در روز تولید کند ممکن است در تولید 150 نوشیدنی در ساعت مشکل داشته باشد. مشتریانی که در صف قرار می گیرند و پس از حوصله مغازه شما را ترک می کنند…

 

علاوه بر اندازه دیگ دستگاه، اندازه مقاومت نیز بسیار مهم است. در زمان شلوغی، دستگاه شما آب سرد را به داخل خود می کشد، زیرا آب مصرف می کند. اگر می خواهید این آب فورا به دمایی که می خواهید برسد، اندازه مقاومت شما نیز مهم است. یک مقاومت 3700 وات نمی تواند به سرعت یک مقاومت 6000 وات گرم شود. در تحقیقات خود به این نکته توجه داشته باشید. همچنین، به یاد داشته باشید که هرچه مقاومت دستگاه قوی تر باشد، بیشتر باید زیرساخت خود را مطابق با آن تنظیم کنید. یک دستگاه 6000 وات معمولاً سه فاز کار می کند، اما از آنجایی که معمولاً در مشاغل تک فاز است، کابل های سه فاز با ترفند یک برقکار کوچک ترکیب می شوند و به صورت تک فاز کار می کنند. اما این بار زیادی را روی کابل تک فازی که شما حمل می‌کنید، وارد می‌کند، ممکن است در نتیجه گرمای بیش از حد، ذوب یا حتی سوختن اتفاق بیفتد. به همین دلیل است که باید از کابل های NYA (تک هسته ای) که در تاسیسات ساختمانی استفاده می شود به جای کابل های مودار NYAF استفاده کنید. از حداقل فیوز 32A غافل نشوید. در واقع اگر دستگاه قدرتمندی دارید از این فیوز فقط برای اسپرسوساز خود استفاده کنید.

 

توجه داشته باشید که برای مشاغلی که قهوه سرو نمی کنند، یک دستگاه بزرگتر پیش نیاز نیست. شاید بتوانید رستوران کوچکی باشید که در آن قهوه تمرکز اصلی نباشد. در این موارد، که قهوه یک محصول جانبی است، یک دستگاه کوچکتر، Sanremo Zoe یا Elektra Sixties، نه تنها کار می کند، بلکه هزینه ای غیر ضروری برای شما نخواهد داشت.

آموزش سئو

ایندکسر